Nowy wiadukt w Mielcu usprawni komunikację kolejową i drogową

W Mielcu powstaje nowy wiadukt nad torami. Dwupoziomowy obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe i ułatwi komunikację w mieście.

Nowy wiadukt w Mielcu usprawni komunikację kolejową i drogową

Prace są elementem inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 98 mln zł na trasie Mielec – Padew. Dzięki przedsięwzięciu zwiększą się możliwości kolei na Podkarpaciu. Podróżni zyskają lepszy dostęp do pociągów. Finansowanie inwestycji jest w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.

Budowa wiaduktu

Wiadukt drogowy, zastąpi dwa przejazdy w poziomie szyn przy ul. Orlej i Kosmonautów. Nowy, bezkolizyjny obiekt zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i znacznie usprawni komunikację drogową w mieście. Wybudowano już dwa przyczółki wiaduktu. Wykonywany jest nasyp i zbrojenie. Powstają filary żelbetowej konstrukcji.

Przygotowanie odcinka Padew – Mielec do ruchu pociągów przewidziano do końca bieżącego roku. Zakończenie wszystkich prac, w tym przy budowie wiaduktu drogowego, zaplanowano w I kwartale 2023 r.

źródło i fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

przeczytaj również: S19 Sokołów Małopolski – Jasionka – otwarcie ofert

Wywiady

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji w rozmowie z redakcją „Inżynierii Górniczej” dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta roczn...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.