Dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH zdobywa laur ‘Za zasługi dla wynalazczości’

30 marca 2022 roku w siedzibie Urzędu Patentowego RP w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie zasłużonym osobom państwowej odznaki honorowej „Za zasługi dla wynalazczości”. Jednym z nagrodzonych był dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH.

Dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH zdobywa laur ‘Za zasługi dla wynalazczości’

Odznaczenie przyznane zostało na wniosek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych przez Prezesa Rady Ministrów, za całokształt działalności wynalazczej i projektowej. Odznaki wręczała Prezes Urzędu Patentowego RP Edyta Demby-Siwek w asyście Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Doroty Rzążewskiej.

Osoba dr hab. inż. Tomasz Gawenda, prof. AGH

Tomasz Gawenda jest pracownikiem WILiGZ posiadającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie w technologiach przeróbki surowców mineralnych i pracy w projektach badawczo-rozwojowych. Wyniki jego prac badawczych znalazły zastosowanie w licznych wdrożeniach przemysłowych. Co ważne rozwiązania te miały charakter utylitarny i posiadały znaczenie ekonomiczne oraz pro-ekologiczne. Dzięki swoim działaniom wyznaczył pewien trend w brażny kruszywowej, stając się jednoczeniem liderem innowacyjności w swoim obszarze zainteresowań.

Nagrodzony należy do grona naukowców, którzy pracę naukowo-badawczą skutecznie transferują do wdrożeń przemysłowych w zakresie innowacji procesowej i produktowej. ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.