Dni Otwarte w Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej

13 maja w Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej odbędzie się Dzień Otwarty. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

– Możliwość obejrzenia z bliska najlepszego w Polsce złoża melafiru w Rybnicy Leśnej i metod jego eksploatacji zdarza się tylko raz na kilka lat. Na co dzień jest to bowiem niedostępny dla postronnych osób teren górniczy. Dlatego, podczas Dnia Otwartego, serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczkach po kopalni. Ich uczestnicy mogą liczyć nie tylko na niesamowite widoki, ale też na ciekawą lekcję geologii – mówi Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, do których należy Kopalnia Melafiru w Rybnicy Leśnej.

Wycieczki będą odbywały się z przewodnikami, a zapisy chętnych będą prowadzone na miejscu wydarzenia, od godz. 9.30. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodatkowe atrakcje

KSS Bartnica przygotowała na Dzień Otwarty także inne atrakcje. M.in. będzie można z bliska obejrzeć wielkie maszyny górnicze, wsiąść do nich, zrobić sobie zdjęcie. W ogromnej łyżce górniczej ładowarki mieści się nawet kilka osób, fotografie wychodzą więc świetne. Ponieważ jednym z priorytetów Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy jest troska o bezpieczeństwo ludzi, w Dniu Otwartym Kopalni Melafiru wezmą udział ratownicy Grupy Sudeckiej GOPR, którzy na co dzień ratują zdrowie i życie turystów na górskich szlakach. Ratownicy GOPR doradzą m.in. jak najlepiej przygotować się do górskich wędrówek, aby były bezpieczne, pokażą jak powinn...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Tomasz Oracz: Skupiamy się na tym, aby innowacje były skuteczne i przynosiły wymierne korzyści

Tomasz Oracz, Członek Zarządu TPA sp. z o.o., w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dotyczące nowych wyzwań zawodowych, działalności spółki oraz jej planów na przyszłość. Ponadto omawia zmiany, jakie na przestrzeni lat zachodziły w branży infrastrukturalnej, a także porusza kwestię nowych technologii. W styczniu br. ob...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.