Daniel Obajtek zakończył swoją funkcję jako Prezes Zarządu Orlen S.A.

Rada nadzorcza 1 lutego 2024 roku podjęła decyzję o odwołaniu Daniela Obajtka z funkcji prezesa Orlenu S.A. z dniem 5 lutego.

To zdarzenie miało miejsce po złożeniu przez samego Obajtka rezygnacji do dyspozycji Rady Nadzorczej, która w oficjalnym komunikacie podała, że decyzję o odwołaniu podejmowano również z uwzględnieniem zmian zachodzących w otoczeniu spółki.

W lutym 2018 roku Daniel Obajtek rozpoczął pełnienie roli prezesa PKN Orlen. Zastąpił on ówczesnego prezesa – Wojciecha Jasińskiego. Przed objęciem stanowiska w Orlen, Obajtek kierował firmą Energa. Jego doświadczenie obejmuje także kluczowe stanowiska, takie jak prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przewodniczący rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa. Dodatkowo, przez wiele lat aktywnie uczestniczył w życiu społeczności lokalnej. Był radnym i wójtem w Pcimiu, urokliwej miejscowości w powiecie myślenickim, województwo małopolskie.

Przeczytaj również: Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

źródło: PAP

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.