Wniosek o decyzję ZRID dla odcinka S19 Malewice – Chlebczyn

Do Wojewody Podlaskiego złożono wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Odcinek ten stanowi element szlaku Via Carpatia w województwie podlaskim.

mapa

Roboty w przyszłym roku

Blisko 26-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Malewicami a Chlebczynem realizowany jest od 2021 roku w systemie Projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Koszt inwestycji to ok. 665,2 mln zł. 

Zadaniem wykonawcy jest zrealizowanie inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem trzymiesięcznych okresów zimowych w czasie robót budowalnych. Nowym odcinkiem S19 pojedziemy w połowie 2025 r. Rozpoczęcie robót w terenie planowane jest w II połowie 2022 r., po uzyskaniu decyzji ZRID. Jej wydanie na podstawie opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej umożliwi także rozpoczęcie procedury związanej z wykupem nieruchomości pod drogę.

Z estakadą nad Bugiem

Odcinek Malewice - Chlebczyn to najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu, przekraczający rzekę Bug i wchodzący na obszar województwa mazowieckiego w rejonie miejscowości Chlebczyn i Sarnaki.  

Nowa, dwujezdniowa droga ekspresowa połączy realizowany już odcinek Boćki - Malewice z przygotowywanym...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.