DK 47 Rabka Zdrój – Zakopane, odc. Rdzawka – Nowy Targ

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa drogi krajowej 47 Rabka Zdrój – Zakopane na odcinku Rdzawka - Nowy Targ od ok. km 5+064,20 do km ok. 21+200. Zadanie inwestycyjne zlokalizowane jest w województwie małopolskim, powiat nowotarski, na terenach gmin Rabka Zdrój, Raba Wyżna, Nowy Targ oraz w mieście Nowy Targ.

Umowę na realizację zadania podpisano we wrześniu 2018 r. Zamawiającym inwestycję jest GDDKiA w Krakowie, konsultantem została firma Integral Sp. z o.o., natomiast wykonawcą robót INTERCOR Sp. z o.o. Zakończenie robót przewidywane jest na październik 2024 r. Wartość kontraktu brutto wynosi 994 597 211,38 zł.

Zakres prac

Opracowanie tego fragmentu drogi zakłada stworzenie dwujezdniowej arterii o długości 16,13 km i parametrach klasy GP. Prędkość projektowana waha się w granicach od 80 km/h do 100 km/h, zależnie od konkretnego fragmentu trasy, co będzie miało istotne znaczenie dla płynności ruchu i czasu podróży. Każdy pas ruchu będzie miał szerokość 3,5 m, a szerokość pasa dzielącego wyniesie minimum 5,0 metra, z opaskami o szerokości 0,50 metra. Pobocze utwardzone zostanie rozszerzone do 1,5 m, z kolei szerokość pobocza gruntowego wyniesie minimum 1,25 m. Ponadto, droga zostanie zaprojektowana z uwzględnieniem pochylenia jezdni na prostej wynoszącego 2,0%, a skrajnia pionowa wyniesie 5 m. To wszystko ma na celu zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa ruchu na całej trasie. Odcinek został zaprojektowany w nowym śladzie. Inwestycja obejmie również budowę lub przebudowę istniejących dróg, węzłów drogowych, chodników, ścieżek rowerowych oraz elementów systemu odwodnienia. Ponadto, przewidziana jest budowa obiektów inżynierskich, przejazdów awaryjnych, a także oświetlenia drogowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu, takich jak bariery ochronne.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.