Dariusz Klimczak nowym ministrem infrastruktury

Dariusz Klimczak ostał nowym ministrem infrastruktury. Polityk PSL jest wieloletnim samorządowcem z województwa łódzkiego. Po raz pierwszy do Sejmu został wybrany w 2019 roku.

Dariusz Klimczak nowym ministrem infrastruktury

Dariusz Klimczak urodził się w 1980 roku w Rawie Mazowieckiej. W 2005 roku uzyskał tytuł magistra historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a trzy lata później skończył studia doktoranckie z politologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, piastuje stanowisko w strukturach regionalnych i krajowych partii. Działał w młodzieżówce, Forum Młodych Ludowców, w której był prezesem zarządu w Małopolsce w latach 2005-2006. Był także prezesem jej zarządu krajowego w latach 2005-2013. Od 2008 roku pełnił funkcję członka prezydium zarządu wojewódzkiego PSL w Łodzi, zasiadał także w składzie Rady Naczelnej PSL. Od 2012 roku był wiceprezesem zarządu wojewódzkiego PSL w woj. łódzkim, a w 2015 roku został jego prezesem. Dziś pozostaje wiceprezesem PSL w kraju.

W kwestii CPK

Dariusz Klimczak już na początku grudnia podczas rozmowy w TVN24 oznajmił, że CPK to projekt, którego „nie wolno wyrzucić do kosza”. Jednak decyzja o realizacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego nie podlega bezpośrednio nowemu ministrowi infrastruktury.

źródło: TVN 24
fot. Polska Agencja Prasowa

Przeczytaj również: Ćwiczenia w tunelu pod Luboniem Małym

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.