Blisko otwarcia S61 Szczuczyn – Ełk Południe

W pierwszej połowie września GDDKiA udostępniła do ruchu drugi z trzech fragmentów Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim. To odcinek od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości 23,3 km. Oddanie do ruchu zbiegnie się z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku.

S61 Szczuczyn – Ełk Południe

Wykonawcą przedmiotowego odcinka jest konsorcjum firm PORR i Unibep. Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko, odc. Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF). Wartość Dofinansowania z UE wynosi 379 583 347 euro i obejmuje sześć zadań w ramach Projektu budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko.

Aktualny stan prac

Odcinek Szczuczyn – Ełk Południe jest jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka, prowadzone przez inspektorów Wojewódzkich Inspektoratów Nadzoru Budowlanego w Olsztynie i Białymstoku. Pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku odcinek Wysokie – Raczki, a w przyszłym roku zakończy się budowa odcinka S61 Ełk Południe – Wysokie.

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Rail Baltica w Ełku – rozpoczęły się prace przy budowie nowego mostu kolejowego

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.