Zbliża się finał prac na autostradzie A1

Zbliża się finał prac na łódzkim odcinku autostrady A1. Kierowcy dostali do dyspozycji kolejnych 10 kilometrów jezdni zachodniej (kierunek Katowice) między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Oznacza to, że jadąc w kierunku Katowic, mają na tym odcinku do dyspozycji łącznie 17 kilometrów jezdni o pełnym przekroju trzech pasów ruchu.

Zbliża się finał prac na autostradzie A1

Kolejne działania

Do przekazania kierowcom pozostał jeszcze ostatni, 7-kilometrowy fragment jezdni w kierunku Katowic. Zakończenie tego etapu prac będzie jednocześnie oznaczało koniec ruchu dwukierunkowego na jezdni wschodniej (docelowo wyłącznie kierunek na Łódź). Powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Budowa wciąż trwa

Możliwość jazdy po obu jezdniach całą szerokością trzech pasów nie będzie jednak oznaczała końca budowy. Prace będą jeszcze prowadzone poza jezdnią do wiosny przyszłego roku. Do tej pory na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem będzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. 

Zakończenie robót

Zakończenie wszystkich robót nie tyko pozwoli na wprowadzenie maksymalnej prędkości 140 km/h na tym odcinku. Będzie także oznaczało definitywny koniec budowy autostrady A1 na terenie Polski, czyli połączenie portów trójmiejskich z południową granicą kraju ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.