Zakończono budowę kładki nad Małą Panwią w Turawie

Przeprawa będzie częścią ścieżki rowerowej z Opola do Jezior Turawskich. Koszt inwestycji wynosi około 4 mln zł.

Kładka nad Małą Panwią w Turawie

– Jest dla nas bardzo ważna, bo łączy dwa brzegi rzeki, na których znajdują się ważne instytucje. Na jednym jest bowiem szkoła, przedszkole, hala sportowa i boisko, a na drugim m.in. urząd gminy, poczta czy ośrodek zdrowia. Oczywiście skorzystają z niej też turyści. Cieszymy się, że powstała. – mówiła Teresa Żulewska, sołtys Turawy.

Kładka będzie również istotnym punktem podczas planowanego remontu mostu w Turawie. Nowo powstała przeprawa pieszo-rowerowa zapewni mieszkańcom przejście na drugą stronę rzeki.

Inwestycja jest częścią większego projektu, czyli budowy ścieżki rowerowej z Opola do Jeziora Dużego w Turawie.

źródło i fot.: opole.naszemiasto

przeczytaj również: „Warunki gruntowe a projektowanie oraz budowa dróg i mostów”

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.