Zakończono budowę kładki nad Małą Panwią w Turawie

Przeprawa będzie częścią ścieżki rowerowej z Opola do Jezior Turawskich. Koszt inwestycji wynosi około 4 mln zł.

Kładka nad Małą Panwią w Turawie

– Jest dla nas bardzo ważna, bo łączy dwa brzegi rzeki, na których znajdują się ważne instytucje. Na jednym jest bowiem szkoła, przedszkole, hala sportowa i boisko, a na drugim m.in. urząd gminy, poczta czy ośrodek zdrowia. Oczywiście skorzystają z niej też turyści. Cieszymy się, że powstała. – mówiła Teresa Żulewska, sołtys Turawy.

Kładka będzie również istotnym punktem podczas planowanego remontu mostu w Turawie. Nowo powstała przeprawa pieszo-rowerowa zapewni mieszkańcom przejście na drugą stronę rzeki.

Inwestycja jest częścią większego projektu, czyli budowy ścieżki rowerowej z Opola do Jeziora Dużego w Turawie.

źródło i fot.: opole.naszemiasto

przeczytaj również: „Warunki gruntowe a projektowanie oraz budowa dróg i mostów”

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.