Wrocławskie Dni Mostowe

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji wydarzenia naukowo-technicznego Wrocławskie Dni Mostowe, które odbędzie się 24-25 listopada br., we Wrocławiu.

Wrocławskie Dni Mostowe

Pierwsze dwudziestolecie XXI wieku to okres największego w dziejach Polski rozwoju budownictwa infrastrukturalnego. W tym okresie wybudowaliśmy podstawową sieć autostrad i dróg ekspresowych. Prowadzone są dalsze inwestycje drogowe oraz modernizacja linii kolejowych. W ramach tych inwestycji powstało w Polsce ponad 2000 nowych obiektów mostowych, a polscy inżynierowie opanowali zasady projektowania i budowy nowoczesnych konstrukcji. W Polsce powstały największe w Europie mosty typu ekstradosed, innowacyjne mosty hybrydowe i obiekty z kompozytów. Niemniej jednak w przebiegu niektórych procesów inwestycyjnych zostały wykazane niedostatki w zakresie projektowania czy przestrzegania reżimów technologicznych. W kilku nowych mostach wystąpiły awarie kabli zewnętrznych czy niedoszacowanie nośności. Te i inne czynniki spowodowały, że Organizatorzy Seminarium Naukowo-Technicznego Wrocławskie Dni Mostowe postanowili spotkanie w 2022 poświęcić wyzwaniom jakie stawia się przed inżynierem współczesnego mostownictwa.

Zapraszamy wszystkie środowiska związane z obszarem inżynierii mostowej do aktywnego udziału w tym wydarzeniu, na którym przewidujemy dyskusję nad następującymi zagadnieniami:

– rola administracji centralnej w kreowaniu i kontroli kierunków rozwoju mostownictwa w Polsce,
– potrzeba niezależnej weryfikacji projektów dużych i nietypowych obiektów mostowych,
– rola nadzoru inwestorskiego nad realizacją obiektów mostowych,
– tunele, konieczność w polskiej infrastrukturze drogowej,
– poszukiwanie rozwiązań konstrukcyjnych o dużej trwałości i niskich kosztach utrzymania,
– poszukiwanie rozwiązań konstrukcyjnych o znacznej odporności na działania wojenne i zamachy terrorystyczne,
– zastosowanie kompozytowych materiałów do budowy mostów,
– doskonalenie metod oceny stanu technicznego obiektów mostowych i wykorzystanie do obserwacji stanu technicznego konstrukcji za pomocą systemu kontrolno-pomiarowego (monitoring strukturalny, SHM),
– obiekty inżynierskie typu landmark,
– kierunki badań naukowych w obszarze budownictwa,
– interesujące konstrukcje powstałe w ostatnim czasie w Polsce i na świecie – zalety i wady, blaski i cienie realizacji.

Tradycyjnie Seminarium Wrocławskie Dni Mostowe poprzedzone będzie profilowanymi warsztatami, które w tym roku odbędą się pod hasłem: Materiały kompozytowe w mostownictwie.

Zapraszamy do zapoznania się z załączonym Komunikatem 1 zawierającym szczegółowe informacje dotyczące tematyki oraz warunków uczestnictwa. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji dotyczących Seminarium, i nie tylko, publikowanych na oficjalnym serwisie www.wdm.pwr.edu.pl

Organizator, jak co roku, dołoży wszelkich starań, aby zagwarantować wysoką jakość tematyczną obrad oraz wysoką wartość merytoryczną. Zapraszam do czynnego udziału i współtworzenia treści Seminarium!

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.