Reklama

Trzy ładowarki teleskopowe Bobcat w ZZO Włodawa

Ładowarki Bobcat wykorzystuje się również do rozładunku kompostowników, formowania pryzm kompostowych i ich przerzucania. Gdy kompost dojrzeje, poddaje się go przesiewaniu. Załadunek materiału do przesiewacza oraz odbiór i transport powstałych frakcji również odbywają się przy udziale maszyn Bobcat. Ważnym zadaniem, które wykonują praktycznie na co dzień jest też załadunek na tzw. ruchome podłogi odpadów przeznaczonych do utylizacji oraz surowców wtórnych luzem. Z kolei zbelowane materiały są odbierane za pomocą naczep kurtynowych. Przy ich układaniu najlepiej sprawdza się osprzęt w postaci chwytaków do bel. Duża wysokość podnoszenia i zasięg „teleskopów” umożliwiają swobodne i bezpieczne wykonywanie takich prac.

Doskonała wydajność dzięki mnogości osprzętu roboczego oraz niskiemu zużyciu paliwa

W ZZO Włodawa ładowarki Bobcat znajdują też zastosowanie przy utrzymaniu aktualnie eksploatowanego składowiska oraz rekultywacji zamkniętego. Wykorzystuje się tam m.in. do tworzenia warstw przesypowych oraz budowy dróg technologicznych. Chcąc jeszcze bardziej rozszerzyć zastosowanie maszyn Bobcat, oprócz łyżki ogólnego przeznaczenia, dwóch pojemnościowych, wideł do palet i chwytaków do bel, gama osprzętu skompletowanego przez ZZO Włodawa obejmuje jeszcze szczotkę walcową. Dzięki temu ładowarki z powodzeniem mogą pomagać w sprzątaniu terenu zakładu.

Krzysztof Chilczuk zapewnia, że operatorzy chętnie pracują na ładowarkach Bobcat. Chwalą je za osiągi, dobrą widoczność i uniwersalność – nigdy nie otrzymał sygnału, że tymi maszynami nie da się czegoś zrobić. Zwraca też uwagę na niewielkie zużycie paliwa, wynoszące średnio 4,7 l/h. Jest ono tym bardziej imponujące, gdy weźmie się pod uwagę ilość i zakres wykonywanych prac. Dla prezesa zarządu ZZO Włodawa istotne znacznie ma też długość gwarancji. W przypadku maszyn Bobcat standardowo jest ona 3‑letnia z limitem 3 tys. godzin pracy i dodatkowo można ją wydłużyć do 5 lat/5 tys. godzin pracy.

źródło: Bobcat

przeczytaj również: GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20

Wywiady

Jan Styliński: Rynek robót drogowych ma szansę utrzymać potencjał wykonawczy polskiego budownictwa

Czy jako członek Rady Ekspertów ds. Drogowych mógłby Pan wskazać konkretne obszary, które wymagają szczególnej uwagi i działań w kontekście rozwoju infrastruktury drogowej? Jan Styliński: Szczególnej uwagi wymaga kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, kwestie kontraktowe, a zwłaszcza mechanizm waloryzacji, który w sposób nadmierny przenosi na wyk...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.