Reklama

Rafał Jajor: Targi są jak lustro, w którym przegląda się branża

Rafał Jajor, prezes Wydawnictwa Lasmedia, organizator Targów Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW, a także wydawca magazynu „Robocze NEWS” i portalu „eRobocze.pl” w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące targów dedykowanych użytkownikom maszyn budowlanych oraz nowości z rynku maszyn budowlanych. 

Rafał Jajor otwiera eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim w 2022 r.

Jest Pan organizatorem targów dedykowanych użytkownikom maszyn budowlanych – eRobocze SHOW. Jakie są ich główne założenia?

Rafał Jajor: Targi eRobocze SHOW mają unikalną formułę. Co roku odbywają się dwie edycje: jedna jako edycja centralna, druga jako edycja regionalna. 

Edycja centralna pod nazwą „Centralne Targi Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW” odbywa się latem w Lubieniu Kujawskim. W samym centrum Polski, tuż obok autostrady A1. W ciągu mniej niż dwóch godzin można tu dojechać z: Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Łodzi czy Częstochowy.

To właśnie ta centralna edycja jest największym świętem w roku dla przedsiębiorców, operatorów i wszystkich miłośników maszyn roboczych. W jednym miejscu w ciągu dwóch dni można tu oglądać kilkaset maszyn, z czego ok. 200 podczas pracy. A do tego dziesiątki z tych maszyn można samodzielnie testować.

Edycja regionalna odbywa się także raz w roku, w innym terminie niż centralna. I jest za każdym razem organizowana w innym regionie Polski. Jej założeniem jest hasło: „Jedziemy do klienta”. 

Z założenia edycja regionalna obejmuje swoim zasięgiem 3-4 województwa, za każdym razem inne. W ten sposób chcemy każdemu umożliwić łatwy dostęp do wiedzy o nowoczesnych technologiach. 

Podział na wydarzenie centralne i edycje regionalne to nie wszystko. Wspomniał Pan o testowaniu maszyn. Jak to wygląda?

Rafał Jajor: To kolejny wyróżnik eRobocze SHOW. W takiej skali nie robi tego nikt w Polsce. Na każdej edycji eRobocze SHOW udostępnionych jest co najmniej kilkadziesiąt maszyn do testowania. Na edycji centralnej to raczej jest grubo ponad 100 maszyn.

Każdy fachowiec z branży, po spełnieniu oczywiście odpowiednich wymogów formalnych, może te maszyny testować. Dzięki temu przedsiębiorca zainteresowany zakupem danego rodzaju maszyny może w ciągu jednego dnia nie tylko obejrzeć, nie tylko omówić z dostawcami kilka maszyn, ale też je od razu przetestować. Popracować nimi chwilę w obecności przedstawiciela sprzedawcy, który zwróci uwagę na istotne cechy maszyny, doradzi, podpowie. 

Wywiady

Jan Styliński: Rynek robót drogowych ma szansę utrzymać potencjał wykonawczy polskiego budownictwa

Jan Styliński, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” omówił wyzwania, z jakimi boryka się sektor budownictwa w Polsce po trudnym roku 2023. Ocenił także spadek inwestycji i wysokie ceny materiałów jako główne wyzwania, zaznaczając konieczność utrzymania programów inwestycyjnych i ha...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.