Przebudowa mostu drogowego w miejscowości Podbolesławiec nad rzeką Prosną – droga powiatowa nr 5410E

Inwestycja, jaką była realizacja mostu drogowego w miejscowości Podbolesławiec, polegała na przebudowie istniejącego mostu w celu poprawy stanu technicznego.

Główny zamawiający (jakim było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie) podjął decyzję o przebudowie mostu ze względu na jego zły stan techniczny. Zarządca drogi powiatowej po przeprowadzeniu badań ograniczył DMC pojazdów przemieszczających się przez most do 15 t, co stworzyło istotne ograniczenia komunikacyjne na jednym z wiodących w powiecie wieruszowskim ciągów drogowych. Po wykonaniu pomiarów potwierdzających należyty stan techniczny elementów podziemnych konstrukcji podjęto decyzję o przebudowie przedmiotowego mostu. Za taką formą rozwiązania przemawiało kilka elementów. Przede wszystkim dzięki przebudowie zmniejszono rachunek ekonomiczny, ale również ryzyko zanieczyszczenia rzeki Prosny pyłami i materiałami z rozbiórki. Głównym wykonawcą inwestycji była firma BUD-BAU Opole, zaś projektantem Janusz Ukleja GEO-PRO-INŻ. Konstrukcja przebudowanego mostu drogowego jest mostem czteroprzęsłowym, posadowionym na dwóch przyczółkach i trzech filarach pośrednich usytuowanych poza głównym nurtem rzeki w terenie zalewowym. Konstrukcja nośna przęseł oparta jest na dźwigach żelbetowych sprężonych typu WBS-18.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.