Prefabrykacja „szyta na wymiar” w budownictwie infrastrukturalnym

Prefabrykacja betonowa od wielu lat z powodzeniem wykorzystywana jest w szeroko pojętym budownictwie infrastrukturalnym. Pozwala ona znacząco przyspieszyć proces budowy oraz obniżyć jej koszty przy zachowaniu wysokiej jakości wznoszonych konstrukcji. Tradycyjna prefabrykacja bazuje na powtarzalnych rozwiązaniach, umożliwiających uzyskanie wysokiej wydajności przy znaczącym obniżeniu ceny produkcji. Jedynym jej ograniczeniem są wymiary form produkcyjnych, umożliwiające uzyskanie określonego typoszeregu minimalnych i maksymalnych wymiarów wytwarzanych elementów.

Chęć poszerzenia posiadanych ofert oraz możliwość zwiększenia udziału prefabrykacji w całości realizowanych inwestycji wymusiła na Zakładach Prefabrykacji elastyczne dopasowanie się do zapotrzebowania rynku materiałów budowlanych na nowe produkty. Uzyskano je dzięki inwestycjom w modyfikacje i rozbudowy posiadanych form produkcyjnych oraz zakupom nowoczesnych linii produkcyjnych. Pozwoliło to na zmianę procesu ofertowania z dotychczasowego bazującego na stałej ofercie prefabrykatów na nowoczesny elastyczny system dopasowujący się do otrzymanych zapytań.

Przykładem powyższych rozwiązań mogą liczne, indywidualne zastosowania prefabrykacji w budownictwie infrastrukturalnym na przykładzie:

  • betonowych studni kanalizacyjnych z indywidualnymi dennicami PERFECT,
  • żelbetowych przepustów skrzynkowych z nietypowymi wymiarami, odmiennymi od katalogu TRANSPROJEKT Warszawa 2007,
  • szalunkami traconymi płyt pomostowych wiaduktów i mostów w technologii FILIGRAN.

Prefabrykacja betonowa w budownictwie infrastrukturalnym

Prefabrykacja betonowa od lat jest wykorzystywana w budowie dróg szybkiego ruchu. Nawierzchnie beton...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.