Powstanie nowy wiadukt w Będzinie nad DK86

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę, w miejscu wysłużonego już obiektu, nowego wiaduktu nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie. Oferty można składać do 21 listopada br.

Powstanie nowy wiadukt W Będzinie nad DK86

Zakres prac

Inwestycja realizowana będzie w formule Projektuj i buduj. W ramach zadania wykonawca ma sporządzić dokumentację projektową wraz z projektem czasowej i stałej organizacji ruchu i uzyskać wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia. Po opracowaniu dokumentacji przystąpi do robót budowlanych po wcześniejszym wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Rozbierze istniejący obiekt, a w jego miejsce wybuduje nowy. Uzyska też dokumenty formalne zezwalające na jego użytkowanie.

Termin realizacji zadania

Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 28 miesięcy od daty podpisania umowy, z czego 12 przewidziane jest na opracowanie dokumentacji projektowej.

Kryteria wyboru ofert

Kryterium oceny ofert stanowią: cena (60 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji jakości (maksymalnie 40 proc.).

Źródło finansowania

Zadanie przewidziano do finansowania ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: Obwodnica Wyrzyska zyska drugą jezdnię

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.