Ogłoszono przetarg na rozbudowę DK45 na odcinku Krapkowice – Rogów Opolski

GDDKiA uzyskała Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla rozbudowy drogi krajowej nr 45 na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski. Kolejny krok jaki zrealizowała to ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację tego zadania. To odcinek o długości 6,6 km.

Ogłoszono przetarg na rozbudowę DK45 na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski

Zakres inwestycji

Plany przewidują rozbudowę i wzmocnienie do nośności 11,5 t/oś konstrukcji istniejącego odcinka na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1. Ponadto planuje się przebudowę wiaduktu nad linią kolejową PKP, rozbudowa dwóch skrzyżowań – z ul. Boczną oraz łącznikiem do DW415, budowa lub przebudowa chodników, budowa kanału technologicznego, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowania pionowego i poziomego wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD oraz budowa dodatkowych jezdni do obsługi przyległego terenu. Na wysokości m. Gwoździce zostaną wybudowane ekrany akustyczne.

Rozbudowa kolejnych odcinków DK45

Inwestycja stanowi kontynuację rozbudowy drogi krajowej nr DK45. Na prawie 2 km odcinku Rogów Opolski – węzeł Opole Południe roboty budowlane trwają już od maja ubiegłego roku. Od sierpnia 2021 r. roboty trwają również na odcinku od końca obwodnicy Praszki do granicy woj. opolskiego i łódzkiego. W drugim kwartale 2023 r. pierwsi kierowcy będą mogl...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.