Obwodnica Wyrzyska zyska drugą jezdnię

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) złożono wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10. To kolejny etap przygotowań do realizacji tej inwestycji.

Obwodnica Wyrzyska zyska drugą jezdnię

Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która umożliwi ukończenie Koncepcji programowej. Tym samym będzie możliwym przygotowanie przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Podpisanie umowy na realizację zaplanowano obecnie na III kw. 2025 roku. Realizacja inwestycji, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, zaplanowana jest na lata 2027-2029.

Pozostałe odcinki S10 w woj. wielkopolskim

RDOŚ jest już w trakcie rozpatrywania wniosku o uzyskanie DŚU dla kolejnych fragmentów trasy. To 28-kilometrowy odcinek Piła – Wyrzysk w ciągu S10, a także obwodnica Piły i Ujścia w ciągu S11 o długości 20 km. W skład tego ostatniego odcinka wchodzi część obwodnicy Piły pomiędzy węzłami Piła Północ i Piła Wschód na wspólnym przebiegu S10 i S11.

W przetargu na wyłonienie wykonawcy jest odcinek S10 od końca obwodnicy Wałcza do węzła Piła Północ.

Połączenie Zachodniego Pomorza z centrum kraju

Droga S10, o długości ok. 410 km, będzie łączyła Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z aglomeracją Warszawską. Realizacja wszystkich brakujących odcinków zapisana jest w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Będzie to bezpośrednie połączenie regionów Pomorza Zachodniego, północy Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Mazowsza. Dzięki tej drodze powstanie alternatywny szlak transportowy na północ od autostrady A2.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: Rozbudowa odcinka DK28 Zator – Wadowice

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.