Najkorzystniejsza oferta na rozbudowę DK62 w Kruszwicy

Ważny krok do realizacji rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odc. Kobylniki – Kruszwica. W wyniku analizy ofert przetargowych najkorzystniejszą okazała się oferta firmy INODROG na kwotę 29,1 mln zł.

Najkorzystniejsza oferta na rozbudowę DK62 w Kruszwicy

Trzech wykonawców wyceniło zadanie od 29,1 do 30,2 mln zł. W toku postępowania przetargowego wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Drogowych „INODROG” z Inowrocławia, które wyceniło realizację prac na kwotę 29 134 177,79 zł brutto. Oferta ta osiągnęła maksymalną ocenę wg kryteriów: Cena (60%), Okres gwarancji jakości (20%), Doświadczenie kierownika budowy (20%).       

Zadanie

Inwestycja ma na celu rozbudowę i przebudowę drogi krajowej nr 62 przebiegającej przez Kruszwicę, a w efekcie – poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu. W ramach zadania rozbudowie ulegnie fragment DK62 od km 13+790 do km 14+546. Obecnie na terenie miasta ruch lokalny miesza się z tranzytowym, a główne obiekty usługowe i turystyczne są połączone ciasnymi skrzyżowaniami. Utrudnione jest także włączenie się do ruchu z ulic podporządkowanych.

Zakres zadania obejmuje budowę dwóch nowych rond w Kruszwicy, przebudowę chodników, budowę ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowę zatok autobusowych. Inwestycja obejmie także nowe odwodnienie i oświetlenie drogi. Nośność jezdni zostanie podniesiona do 11,5 t./oś. Z kolei od km 13+590 do km 13+790 DK62 zostanie kompleksowo wyremontowana, łącznie z budową kładki przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kruszwicy.

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Nowy Most w Godowej oddany do użytku

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.