Na S14 powstanie łącznik z obwodnicą Łodzi

W Ministerstwie Infrastruktury podpisano porozumienie w sprawie budowy połączenia węzła Aleksandrów Łódzki z ulicą Szczecińską w Łodzi. Do porozumienia doszło między między GDDKiA i miastem Łódź. Połączenie umożliwi szybki i komfortowy dojazd z drogi ekspresowej S14 do miasta od strony zachodniej.

Mapa łącznika

Korzyści wynikające z realizacji zadania

Aktualnie, dzięki podpisanemu porozumieniu, dodatkowy wjazd do Łodzi powstanie.Realizacja tylko ułatwi komunikację z siecią głównych dróg w regionie mieszkańcom Teofilowa i Radogoszcza – zachodnich dzielnic miasta, ale także ułatwi wjazd do miasta z S14.   

Opis realizacji

Nowy odcinek drogi będzie miał nieco ponad kilometr długości. Dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pobocze o szerokości od 1,25 do 2,3 metra – zależnie od miejsca. Powstanie w oparciu o obowiązujący projekt. Przetarg na realizację ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Czas przewidywany na wykonanie prac to 12 miesięcy.  

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Powiat Cieszyński zakończył budowę nowego mostu nad rz. Wisłą

Wywiady

Piotr Miąso: Ten rok będzie dla nas bardzo intensywny

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” odpowiada na pytania dotyczące inwestycji infrastrukturalnych na Podkarpaciu, ich finansowania oraz technologii wykorzystywanych do budowy i modernizacji dróg podlegających pod PZDW. Jak ocenia Pan aktualny stan dróg na Podkarpaciu? Piotr Mią...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.