Kopalnia Dolomitu Laskowa (Miedziana Góra)

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. należą nie tylko do jednych z najważniejszych firm regionu świętokrzyskiego, ale są też zaliczane do przedsiębiorstw znaczących w skali całego kraju. Jako jedna z nielicznych firm w regionie świętokrzyskim ŚKSM może poszczycić się tak długą i bogatą historią. Zakład kontynuuje ponad stuletnie tradycje przemysłu górniczego rozwijającego się w oparciu o specyficzne właściwości Gór Świętokrzyskich. Główną bazę surowcową stanowią trzy kopalnie dolomitu: „Jaźwica”, „Laskowa” i „Winna”. W materiale uwagę skupiono na Kopalni Dolomitu Laskowa (Miedziana Góra).

ŚKSM jest firmą, która stawia na nieustanny rozwój. Wdrażana się innowacyjne rozwiązania zmierzające do poprawy wydajności pracy, zmniejszenia uciążliwości wynikających z działania zakładów górniczych (takich jak nadmierny hałas, zapylenie czy emisja dwutlenku węgla). W związku z tym wszystkie kopalnie sukcesywnie się unowocześniają poprzez wdrażanie nowych procesów oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Spółka ma ogromny potencjał w postaci zasobów złóż oraz wykwalifikowanej, doświadczonej kadry pracowniczej. Stawia na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży kruszyw. Spółka zajmuje się wydobyciem surowców skalnych, produkcją i sprzedażą kruszyw stosowanych w budownictwie ogólnym i drogowym (kruszywa łamane zwykłe, łamane granulowane) oraz nawozów mineralnych dla rolnictwa. W ofercie znaleźć można bogaty asortyment wysokiej jakości kruszyw spełniających oczekiwania najbardziej wymagających Klientów oraz spełniającej normy europejskie.

Kopalnia Laskowa

Jednym z zakładów ŚKSM jest Kopalnia Dolomitu Laskowa (Miedziana Góra). Złoże dolomitów dewońs...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Komentarz firmy

Marcin Wójcik, Dyrektor techniczny w ŚKSM

Kopalnia „Laskowa” od 1974 r. nieprzerwanie prowadzi produkcję kruszyw łamanych i nawozów wapniowo-magnezowych ze złoża „Laskowa Góra”, przechodząc kolejne etapy transformacji technicznej, technologicznej oraz górniczej. Okres tych 47 lat eksploatacji złoża przyniósł przekształcenie wyrobiska odkrywkowego o charakterze stokowym na duże wyrobisko stokowo-wgłębne, gdzie wydobycie prowadzi się na ośmiu poziomach eksploatacyjnych. Postęp techniczny, jak i technologiczny w tym czasie przynosił wiele zmian w układach technologicznych zakładów przeróbczych. Poprzez wymianę przestarzałych technicznie i wyeksploatowanych maszyn na nowe, bardziej nowoczesne i wydajniejsze oraz zmianę technologii produkcji kruszyw kopalnia „Laskowa” jest zawsze gotowa, by sprostać zapotrzebowaniu rynku kruszyw na wyroby spełniające oczekiwania pod względem ilości asortymentu i jego jakości. Inwestycje w kopalni „Laskowa” opisane w artykule są realizowane na bieżąco, a także planowane na przyszłość, biorąc pod uwagę właśnie postęp techniczny i technologiczny oraz utrzymanie na wysokim poziomie jakości wyrobów, jak również ich ilość, dbając jednocześnie o otaczające środowisko.

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.