XLV ZIMOWA SZKOŁA MECHANIKI GÓROTWORU I GEOINŻYNIERII

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XLV ZIMOWEJ SZKOLE  MECHANIKI GÓROTWORU I GEOINŻYNIERII, która odbędzie się  w dniach 10-14 marca 2024 w hotelu Beskidzki Raj w Stryszawie.

Tak jak co roku, tematyka konferencji obejmować będzie zagadnienia dotyczące górotworu, zarówno w aspektach geotechnicznych, jak i geomechanicznych. Zapraszamy naukowców, specjalistów, projektantów i wykonawców zajmujących się zagadnieniami związanymi z budownictwem i górnictwem. Będziemy obradować w pięknej beskidzkiej scenerii, z dala od miejskiego hałasu, by pełni energii oddawać się profesjonalnym dyskusjom.

W ramach konferencji przewidziane są następujące sesje:

1. Nietypowe rozwiązania geotechniczne w praktyce
2. Projektowanie i drążenie tuneli w Polsce
3. Zaawansowane badania skał (in memoriam profesora Marka Kwaśniewskiego)
4. Badania polowe i laboratoryjne gruntów
5. Stateczność wyrobisk podziemnych i tunelowych

oraz Konkurs Młodych Uczonych (do 35 lat) w szeroko pojętej tematyce dotyczącej geomechaniki i geotechniki.

Ponadto wydarzenia integracyjne, sportowe i nie tylko.

Przejdź na stronę wydarzenia – TUTAJ.

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.