European Asphalt Technology Association (EATA) 2023

Dziesiąta Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Technologii Asfaltowych EATA (10th International Conference EATA 2023), organizowana przez Katedrę Inżynierii Transportowej, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Politechniki Gdańskiej oraz Fundację Rozwoju Usług Infrastruktury Transportowej (FRUIT) odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2023 w Gdańsku.

EATA (European Asphalt Technology Association) to europejska organizacja skupiająca inżynierów oraz naukowców zajmujących się badaniami nad szeroko rozumianą technologią materiałów asfaltowych. Co dwa lata, EATA organizuje konferencję naukową, podczas której prezentowane i omawiane są najnowsze trendy i badania w tej dziedzinie. Wszystkie referaty prezentowane podczas konferencji EATA są również publikowane w prestiżowym czasopiśmie naukowym International Journal of Road Materials and Pavement Design.

Na konferencję zapraszani są goście zarówno ze społeczności naukowo-badawczej, jak i środowiska technologiczno-wykonawczego. W nadchodzącym roku, jubileuszowa, 10-ta konferencja EATA2023 odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej, która jest doskonałym miejscem na takie wydarzenie nie tylko ze względu na swoją historię, prestiż i uznanie, ale również na ludzi, którzy ją tworzą. Na konferencji spodziewany jest udział przynajmniej 300 ekspertów z całego świata, którzy będą dyskutować o największych osiągnięciach w obszarze technologii nawierzchni asfaltowych. Komitet konferencji tworzą uznani naukowcy – prof. Adam Zofka (przewodniczący), prof. Piotr Jaskuła, prof. Herve di Benedetto (Francja) i prof. Gordon Airey (Wielka Brytania).

Po raz pierwszy to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej, co jest ważnym osiągnięciem nie tylko dla ekspertów z branży, ale również wyróżnieniem dla przedstawicieli Miasta Gdańska, Politechniki Gdańskiej oraz krajowych instytucji rządowych. Warto wspomnieć, iż wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora Politechniki Gdańskiej, Ministra Infrastruktury, a także Ministra Edukacji i Nauki. Badania i rozwój nad technologią materiałów asfaltowych są kluczowym elementem rozbudowy i utrzymania infrastruktury, co sprawia, że konferencja EATA2023 z pewnością jest wydarzeniem godnym uwagi. Do zobaczenia 12-14 czerwca 2023 w Gdańsku!

Więcej szczegółów na stronie internetowej wydarzenia: eata2023.com

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.