27. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”

W imieniu Kapituły Konkursu i jego organizatorów: Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego zapraszamy do udziału w 27. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Do 27. Edycji Konkursu zgłosiło się już ponad 350 realizacji, nowych, zmodernizowanych, przebudowanych, wyremontowanych budynków z różnych województw z całej Polski. Obiekty zaprezentowano na www.modernizacjaroku.org.pl.

27. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbywa się pod patronatem: Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji i Nauki, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, 13 Marszałków Województw, 11 Politechnik, Związku Powiatów Polskich, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiej Izby Budownictwa, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Cel konkursu

Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2023 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Link do zgłoszenia inwestycji do Konkursu – TUTAJ

Termin nadsyłania zgłoszeń – 31.03.2023 roku.

Wywiady

Piotr Miąso: Ten rok będzie dla nas bardzo intensywny

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” odpowiada na pytania dotyczące inwestycji infrastrukturalnych na Podkarpaciu, ich finansowania oraz technologii wykorzystywanych do budowy i modernizacji dróg podlegających pod PZDW. Jak ocenia Pan aktualny stan dróg na Podkarpaciu? Piotr Mią...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.