GDDKiA realizuje „Program Zapewnienia Jakości”

W ramach „Programu Zapewnienia Jakości” GDDKiA przeprowadziła pomiary porównawcze profilografów laserowych. Urządzenia te służą do badania równości nawierzchni drogowej.

GDDKiA realizuje „Programu Zapewnienia Jakości”

Zakres badań porównawczych. Co, gdzie i kiedy?

Jak podaje GDDKiA w ramach pomiarów zaplanowanych na 25 maja (środa) odbędą się badania porównawcze profilografów laserowych w zakresie równości podłużnej.

Celem pomiarów jest sprawdzenie kompetencji ekip pomiarowych oraz oszacowanie powtarzalności i odtwarzalności wyników. Analiza wyników badań porównawczych umożliwi sprawdzenie w tych samym warunkach środowiskowych sprawności pomiarowej profilografów należących do laboratoriów GDDKiA. Ale także urządzeń innych zarządców dróg, laboratoriów niezależnych oraz wykonawców.

W badaniach porównawczych mogą uczestniczyć laboratoria dysponujące profilografami mierzącym równość podłużną określoną wskaźnikami IRI, w co najmniej jednym śladzie pomiarowym (prawym). Udział w badaniach jest bezpłatny.

Podczas badań stosowana będzie procedura pomiarowa oraz sposób analizy wyników według załącznika E2 wytycznych DSN „Procedura przedsezonowych badań porównawczych profilografów laserowych RSP” w zakresie wskaźników równości podłużnej IRI.

Pomiary porównawcze zostaną pr...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.