W dniach 17-19.09.2021 w Rewie odbyły się regaty żeglarskie o Puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Inżynierii Lądowej i Środowiska, a partnerami Związek Mostowców RP oddział Gdański oraz Yacht Club Rewa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo Mosty oraz Builder.

W piątkowy wieczór tradycyjnie odbyło się seminarium szkoleniowe omawiające podstawy rzemiosła żeglarskiego. Przedstawiono trasę wyścigów, zasady panujące na wodzie, a także podzielono zespoły na dwie floty rywalizujące w eliminacjach. W każdej grupie startowej umieszczono 18 załóg. W sobotę każda załoga wzięła udział w 3 wyścigach eliminacyjnych. Zdobyte punkty zdecydowały o udziale w Złotym lub Srebrnym finale, które odbyły się w niedzielę.

Regaty żeglarskie o Puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej

Pogoda w trakcie wyścigów zagwarantowała wiele emocji. Było bardzo wietrznie, dzięki czemu uczestnikom nieustannie towarzyszył dreszcz emocji. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyła jednia z drużyn reprezentujących firmę Peri. Na drugim miejscu znalazła się ekipa z biura YLE Inżynierowie, a na najniższym stopniu podium stanęła załoga Geo-Bor.

W sobotni wieczór, już po wymagających wyścigach, uczestnicy mieli szansę wziąć udział we wspólnym oglądania meczu siatkarskiej reprezentacji Polski w półfinale Mistrzostw Europy. Na koniec dnia pełnego wrażenia odbyła się uroczysta kolacja wzbogacona o atrakcje muzyczne i taneczne.

Sponsorami wydarzenia były firmy Budimex, ViaCon, Keller, Grupa NDI, Transprojekt Gdański i Peri.  

źródło i fot.: Organizatorzy regat o Puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.