Targi Nowa Infrastruktura 2022 za nami

Targi Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura przyciągnęły przedstawicieli najważniejszych instytucji branżowych, a także producentów i dystrybutorów najnowszych maszyn i sprzętów wykorzystywanych w budownictwie. Spotkaniu targowemu towarzyszyły specjalistyczne seminaria i konferencje, premiery produktowe i prezentacje nowości.

MERYTORYCZNIE O BRANŻY

Po raz pierwszy w Targach Kielce zorganizowano Forum Utrzymania Dróg i Mostów, podczas którego nie tylko przeanalizowano najistotniejsze problemy branży i wyzwania, ale również omówiono najnowsze rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury. Forum towarzyszyły zawody pługów odśnieżnych, w których rywalizowało aż 15 zawodników z całej Polski. W programie nie mogło zabraknąć Salonu Kruszyw, wydarzenia organizowanego w Targach Kielce od 2012 roku. Uczestnicy debaty przedstawili najnowsze regulacje obowiązujące producentów kruszyw i wykonawców dróg. Dużą część Salonu poświęcono problematyce reaktywności alkaicznej kruszyw. Drugiego dnia targów odbyły się dwa seminaria branżowe dot. samorządowych dróg betonowych oraz dróg rowerowych. Ostatnim merytorycznym punktem w programie targów była konferencja naukowo-techniczna pn. „Świętokrzyskie szlaki – doświadczenia, innowacje, bezpieczeństwo” poświęcona innowacjom w drogownictwie oraz proekologicznym technologią remontów i przebudów dróg.

PREMIEROWO NA TARGACH NOWA INFRASTRUKTURA

Podczas tegorocznych targów Nowa Infrastruktura nie zabrakło prezentacji najnowszych rozwiązań branżowych. Po raz pierwszy w Polsce, w Targach Kielce swoją premierę będą miały pojazdy marki BMC, wprowadzone po raz pierwszy na rynek polski przez Autobagi Polska – producenta i dealera pojazdów ciężarowych oraz dostawczych różnych marek. W Targach Kielce zaprezentowano betonomieszarkę o pojemności 10 m3 8×4 z silnikami o mocy 400 KM. W trakcie targów firma KH-KIPPER zaprezentowała system wymienny – rozwiązanie, które stwarza możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia samochodu ciężarowego, a także nowe podwozie IVECO T-WAY. Na stoisku firmy Samasz pojawił się najnowszy model posypywarki elektrycznej IceSTORM 500 oraz nowy model wysięgnika myjącego czołowego. Nowością targową był również robot wyburzeniowy ARE 1.0 o napędzie hybrydowym od firmy Firma Advanced Robotic Engineering.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA TARGÓW NOWA INFRASTRUKTURA ROZDANE

Drugiego dnia Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Nowa Infrastruktura wręczono wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Wyróżnienie za pręty i siatki zbrojeniowe z kompozytów TROKOTEX trafiło do firmy Trokotex Polymer Group sp. z o.o. z Torunia. Medal za asfalt WMA przyznano firmie Lotos Asfalt sp. z o.o. z Gdańska. Obok nich Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń wręczył wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN. Wyróżnienia TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska otrzymały firmy: E-Mak, Energreen i Horpol. Nagrody TOP DESIGN za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego trafiły do firm: Lausitz Energie Bergbau AG, LOTOS Asfalt Sp. z o.o. oraz ORLEN Asfalt sp. z o.o. Na zakończenie gali wręczenia nagród uhonorowano firmę KH Kipper, świętującą jubileusz 25-lecia działalności.

źródło: Organizator

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.