Górnik na nartach

11-12 marca 2022 roku odbyły się VI Mistrzostwa Świata Braci Górniczej w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Jest to wydarzenie, które łączy rywalizację sportową z dobrą zabawą. Miejscem VI Mistrzostw była Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdroju. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo „Kruszywa”.

Event rozpoczął się od rejestracji zawodników i wydania numerów startowych w poszczególnych grupach. W tym roku organizatorzy podzielili zawodników na 8 grup w kategoriach kobiet i mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie. W obu konkurencjach rywalizacja odbywała się na trasie slalomu giganta. Znakomicie przygotowana trasa nr 6 na Jaworzynie wymagała od zawodników pełnej koncentracji i wysiłku, ponieważ organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą trasę przejazdu.

Dla zapewnienia komfortu w czasie zawodów 11 marca zorganizowany został oficjalny trening, w trakcie którego zawodnicy zapoznali się z trasą przejazdu oraz warunkami współzawodnictwa. Już podczas treningu okazało się, że tegoroczna rywalizacja będzie wymagała dobrej kondycji i hartu ducha. Potwierdziło się to w sobotę podczas rozgrywania zawodów.

Kobiety rywalizowały w dwóch kategoriach:

  • kobiety: kategoria open

  • „żona górnika”: kategoria open

Mężczyźni podzieleni zostali na 4 kategorie. Ich grupy wyglądały następująco:

  • grupa I – roczniki do 1955 r.,

  • grupa II – roczniki 1956-1967,

  • grupa III – roczniki 1968-1980,

  • grupa IV – roczniki 1981-1998.

W konkurencji snowboardu rywalizowali panowie w kategorii open.

W tym roku, podobnie jak w latach, ubiegłych rozegrano klasyfikację indywidualną, jak i rywalizację wśród firm uczestniczących w zawodach. Rywalizujące firmy wytypowały po dwóch zawodników. Rywalizację firm wygrał zespół reprezentujący Kopalnię Surowców Skalnych Wisła SA. Na drugim miejscu uplasował się zespół Epiroc Polska, natomiast na trzecim – przedstawiciele COIG SA z Katowic.

Zakończenie zawodów miało miejsce podczas uroczystej kolacji. Po ogłoszeniu wyników zawodnicy wraz z kibicami mogli wspólnie świętować. Mimo sporego wysiłku i emocji, które każdy z uczestników pozostawił na stoku, podczas wieczoru panowała świetna koleżeńska atmosfera.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz sponsorom za aktywny udział, fantastyczną sportową rywalizację, a także wsparcie finansowe VI Mistrzostw. Serdeczne podziękowania należą się również dla Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka za profesjonalne przygotowanie stoku pod zawody. Całość relacji i fotorelację z wydarzenia znajdą Państwo na stronie gorniknanartach.pl.

Już dziś wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejną, VII edycję wydarzenia, która odbędzie się 10-11.03.2023 r.

Narciarsko pozdrawiamy!

Autorem tekstu jest Piotr Kapustianyk, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Galeria

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.