Centralne eRobocze SHOW

W Lubieniu Kujawskim 3-4.06.2022 odbyło się Centralne eRobocze SHOW.

Dwa dni z eRobocze SHOW

Dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy i możliwość ich testowania to największe atrakcje, które towarzyszyły Centralnym Targom Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim. Impreza po raz pierwszy trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę, 3 i 4 czerwca 2022 r.

Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz do samodzielnego testowania maszyn. Wcześniej eRobocze SHOW odbywało się w wielu miejscach w Polsce: w Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej i Lubieniu Kujawskim.

Udział w imprezie biorą profesjonaliści – użytkownicy maszyn roboczych, przedsiębiorcy budowlani oraz dystrybutorzy wiodących marek i sprzętu budowlanego w Polsce. Mogą oni w praktyce porównać maszyny i sprzęt wielu marek dostępnych na jednej powierzchni wystawienniczej.

Podczas imprezy prezentowane były: koparki gąsienicowe, koparki kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele innych.

Specjalne pokazy maszyn w ramach eRobocze SHOW Arena przygotowały firmy: Yanmar Construction, LiuGong Dressta Machinery oraz Mecalac Polska.

Orły eRobocze SHOW

Centralne Targi Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim miały swój jubileusz – 10 edycję wydarzenia. Z tej okazji organizator, wydawnictwo Lasmedia, wyróżnił 10 wystawców tytułem „Orły eRobocze SHOW”.

Przyznano go firmom, które wniosły największy wkład w rozwój targów, uczestniczyły w największej liczbie edycji i wyróżniały się dużą aktywnością w ramach wydarzenia.

Tytuł Orłów eRobocze SHOW otrzymali:

 • Bobcat (na ręce przedstawiciela marki, firmy Asco Equipment)
 • Bax Baumaschinen
 • Bergerat Monnoyeur
 • Broker Maszyny
 • DHB
 • Interhandler
 • LiuGong Dressta Machinery
 • MB Crusher
 • PKO Leasing
 • Wilhelm Schӓfer
 • Z synem

Targi eRobocze SHOW to święta dla operatorów, mogą oni testować maszyny, a także wziąć udział w zawodach w ramach Polskiej Ligi Operatorów, organizowanych przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator oraz w konkursach na maszynach firm wystawienniczych.

W drugi dzień imprezy wręczono nagrody w konkursach operatorów. Oto wyniki:

Polska Liga Operatorów – koparko-ładowarka

 1. Adam Kaczor

 2. Tomasz Dziewit

 3. Paweł Andrzejewski

Polska Liga Operatorów – koparka

 1. Paweł Andrzejewski

 2. Tomasz Dziewit

 3. Patryk Bożych

Sponsorami Polskiej Ligi Operatorów były firmy: JCB (Interhandler), Dekpol Steel, PKO Leasing S.A., Reper Store, Serwis-Kop, Takeuchi (Wilhelm Schäfer) oraz Lasmedia (Robocze NEWS, eRobocze.pl).

W ramach eRobocze SHOW odbyło się taż wiele konkursów na stoiskach wystawienniczych. Oto zwycięzcy: 

 • Czas na Sunward – Marcin Grzemski,
 • Rototilt Master – Rafał Sitek,
 • Cat Challenge – Paweł Andrzejewski,
 • Liugong Stalowe starcie – Grzegorz Baran,
 • Mistrzowski chwyt – Adam Kaczor,
 • Turbo Żuraw Robocze NEWS – Zofia Ligocka.

Patronat i organizacja

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Patronat medialny sprawują: magazyn Robocze NEWS, magazyn Kruszywa, Magazyn utostrady, Trucks&Machines oraz portal eRobocze.pl.

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

Relacja na portalu eRobocze.pl: https://erobocze.pl/czytaj-wszystkie/item/2710-dwa-dni-z-erobocze-show

Pogłębiona relacja będzie opublikowana w magazynie Robocze NEWS www.roboczenews.pl

Facebook: https://www.facebook.com/eroboczeshow

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.