Centralne eRobocze SHOW

W Lubieniu Kujawskim 3-4.06.2022 odbyło się Centralne eRobocze SHOW.

Dwa dni z eRobocze SHOW

Dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy i możliwość ich testowania to największe atrakcje, które towarzyszyły Centralnym Targom Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim. Impreza po raz pierwszy trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę, 3 i 4 czerwca 2022 r.

Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz do samodzielnego testowania maszyn. Wcześniej eRobocze SHOW odbywało się w wielu miejscach w Polsce: w Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej i Lubieniu Kujawskim.

Udział w imprezie biorą profesjonaliści – użytkownicy maszyn roboczych, przedsiębiorcy budowlani oraz dystrybutorzy wiodących marek i sprzętu budowlanego w Polsce. Mogą oni w praktyce porównać maszyny i sprzęt wielu marek dostępnych na jednej powierzchni wystawienniczej.

Podczas imprezy prezentowane były: koparki gąsienicowe, koparki kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele innych.

Specjalne pokazy maszyn w ramach eRobocze SHOW Arena przygotowały firmy: Yanmar Construction, LiuGong Dressta Machinery oraz Mecalac Polska.

Orły eRobocze SHOW

Centralne Targi Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim miały swój jubileusz – 10 edycję wydarzenia. Z tej okazji organizator, wydawnictwo Lasmedia, wyróżnił 10 wystawców tytułem „Orły eRobocze SHOW”.

Przyznano go firmom, które wniosły największy wkład w rozwój targów, uczestniczyły w największej liczbie edycji i wyróżniały się dużą aktywnością w ramach wydarzenia.

Tytuł Orłów eRobocze SHOW otrzymali:

 • Bobcat (na ręce przedstawiciela marki, firmy Asco Equipment)
 • Bax Baumaschinen
 • Bergerat Monnoyeur
 • Broker Maszyny
 • DHB
 • Interhandler
 • LiuGong Dressta Machinery
 • MB Crusher
 • PKO Leasing
 • Wilhelm Schӓfer
 • Z synem

Targi eRobocze SHOW to święta dla operatorów, mogą oni testować maszyny, a także wziąć udział w zawodach w ramach Polskiej Ligi Operatorów, organizowanych przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator oraz w konkursach na maszynach firm wystawienniczych.

W drugi dzień imprezy wręczono nagrody w konkursach operatorów. Oto wyniki:

Polska Liga Operatorów – koparko-ładowarka

 1. Adam Kaczor

 2. Tomasz Dziewit

 3. Paweł Andrzejewski

Polska Liga Operatorów – koparka

 1. Paweł Andrzejewski

 2. Tomasz Dziewit

 3. Patryk Bożych

Sponsorami Polskiej Ligi Operatorów były firmy: JCB (Interhandler), Dekpol Steel, PKO Leasing S.A., Reper Store, Serwis-Kop, Takeuchi (Wilhelm Schäfer) oraz Lasmedia (Robocze NEWS, eRobocze.pl).

W ramach eRobocze SHOW odbyło się taż wiele konkursów na stoiskach wystawienniczych. Oto zwycięzcy: 

 • Czas na Sunward – Marcin Grzemski,
 • Rototilt Master – Rafał Sitek,
 • Cat Challenge – Paweł Andrzejewski,
 • Liugong Stalowe starcie – Grzegorz Baran,
 • Mistrzowski chwyt – Adam Kaczor,
 • Turbo Żuraw Robocze NEWS – Zofia Ligocka.

Patronat i organizacja

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego.

Patronat medialny sprawują: magazyn Robocze NEWS, magazyn Kruszywa, Magazyn utostrady, Trucks&Machines oraz portal eRobocze.pl.

Organizatorem eRobocze SHOW jest wydawnictwo Lasmedia – wydawca portalu eRobocze.pl oraz magazynu Robocze NEWS. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

Relacja na portalu eRobocze.pl: https://erobocze.pl/czytaj-wszystkie/item/2710-dwa-dni-z-erobocze-show

Pogłębiona relacja będzie opublikowana w magazynie Robocze NEWS www.roboczenews.pl

Facebook: https://www.facebook.com/eroboczeshow

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.