Awarie Budowlane 2024

20-24 maja 2024 r. w Międzyzdrojach odbyła się XXXI Konferencja Naukowo-Techniczna „Awarie Budowlane”. Podczas tegorocznego wydarzenia obchodzono aż dwa jubileusze: 50 lat od pierwszego sympozjum dotyczącego awarii i katastrof budowlanych oraz 30 lat Konferencji „Awarie Budowlane”.

Konferencja jest współorganizowana przez Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Szczeciński Oddział PZITB, przy wsparciu Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Otwarcia konferencji dokonała przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, prof. Maria Kaszyńska, a następnie głos zabrali: prof. Kazimierz Furtak – przewodniczący KILiW PAN, prof. dr hab. inż. Jacek Wróbel – rektor, prof. Cezary Madryas – przewodniczący KNi PZITB, dr inż. Robert Geryło – dyrektor ITB w Warszawie. Następnie głos zabrali goście, składając gratulacje pani prof. Marii Kaszyńskiej za organizację konferencji przez 30 lat. Po wystąpieniach gości odbyła się ceremonia wręczenia najważniejszych nagród i medali PZITB. Referaty plenarne zamówione przez organizatorów konferencji oraz referaty zgłoszone przez uczestników konferencji i zakwalifikowane przez Komitet Naukowy zostały opublikowane w liczącej 1040 stron monografii i były prezentowane podczas obrad w 12 sesjach tematycznych. Drugiego dnia konferencji odbyło się pięć sesji. Dwie pierwsze dotyczyły „Awarii obiektów mostowych i drogowych”, w których przedstawiono 13 referatów oraz referat plenarny W tej sesji były wygłoszone trzy referaty plenarne. Podczas sesji czwartej odbyła się dyskusja panelowa. Ostatnia w tym dniu odbyła się sesja dotycząca „Awarii konstrukcji stalowych”. Dzień obrad zakończyło ostatnie w tej kadencji posiedzenie Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN. W trzecim dniu konferencji odbyły się dwie sesje. W sesji dotyczącej Materiałowych aspektów awarii zaprezentowano siedem referatów. W sesji „Geotechniczne aspekty awarii” przedstawiono dwa referaty plenarne i osiem referatów zakwalifikowanych przez KN. Odbyło się również posiedzenie Komitetu Nauki PZITB, podczas którego zaprezentowali się laureaci nagród PZITB im prof. Stefana Bryły i prof. Wacława Żenczykowskiego. Tego dnia uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w wycieczce technicznej. W czwartym dniu konferencji, 23 maja, odbyło się pięć sesji dot. awarii obiektów zabytkowych i konstrukcji żelbetowych, budownictwa ogólnego oraz diagnostyki. Podczas konferencji zaprezentowano 62 referaty, sześć referatów plenarnych oraz 37 posterów. W Konferencji udział wzięły 562 osoby, w tym goście z zagranicy, z: USA, Włoch, Francji, Australii, Niemiec, Turcji. Konferencja była doskonałą okazją do spotkania się i wymiany wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tematyką awarii i katastrof budowlanych. Dzięki współpracy wielu instytucji i firm konferencja stanowiła ważne wydarzenie naukowe w dziedzinie inżynierii lądowej i budownictwa.

Organizator

Galeria

Wywiady

Przemysław Juszczyk: Polska może stworzyć nowoczesną, bezpieczną i ekologiczną sieć dróg

Przemysław Juszczyk, p.o. Dyrektora oddziału GDDKiA w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” mówi o swoim wyborze kariery zawodowej w branży drogowej, podkreśla znaczenie jakości inwestycji drogowych dla bezpieczeństwa i trwałości infrastruktury oraz swoje wcześniejsze doświadczenia na tym stanowisku. Omawia także cele oddziału...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.