Coraz bliżej budowy mostów Berdychowskich

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu, jakie złożono w przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych i opracowania projektów wykonawczych zadania inwestycyjnego polegającego na budowie mostów Berdychowskich przez rzeki Wartę i Cybinę. Najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Budimex S.A.

Coraz bliżej budowy mostów Berdychowskich

- To jedna z najważniejszych dla spółki inwestycji, które rozpoczniemy w tym roku. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna to będzie przeprawa dla pieszych i rowerzystów. Dzięki niej sprawnie i wygodnie dostaną się z okolic jeziora Malta i Politechniki Poznańskiej do centrum Poznania, w tym na odnowiony Stary Rynek. Wiemy, że to także wielka szansa dla bardzo atrakcyjnych rekreacyjnie terenów nad Wartą oraz wokół Malty – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przeprawa składać się będzie z dwóch mostów dla pieszych i rowerzystów nad Wartą oraz Cybiną zbudowanych na wysokości ul. Berdychowo, a następnie zostanie poprowadzona przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa, w okolicy tzw. kontenerów. Konstrukcja nad Wartą będzie liczyła 165 metrów długości, natomiast nad Cybiną - 117 metrów. Obie części, które będą tworzyły jednolitą całość, są analogiczne pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym.

Zadanie obejmuje też budowę chodników, pochylni i schodów. Nowa atrakcja nad Wartą i Cybiną będzie oświetlo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.