Bogusław Pilujski: Każda inwestycja to kawał życia, emocji, zaangażowania

Bogusław Pilujski, dyrektor Południowego Oddziału Obiektów Mostowych w STRABAG Sp. z o.o., w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych, największych dumach i wyzwaniach realizacyjnych. Omawia także kwestie związane z polskimi mostami oraz problemami, z którymi muszą się mierzyć projektanci.

Bogusław Pilujski: Każda inwestycja to kawał życia, emocji, zaangażowania
Może pochwalić się Pan ogromnym doświadczeniem zawodowym. W swojej karierze zawodowej był Pan projektantem, mistrzem budowy, kierownikiem robót mostowych, kierownikiem budowy, wiceprezesem, dyrektorem… Branża mostowa chyba nie ma przed Panem tajemnic?

Bogusław Pilujski: Tak to już jest, że wraz ze zdobywaniem umiejętności zawodowych i doświadczenia zaczynamy pełnić różne funkcje w strukturach firmy.

Moja kariera zaczęła się pod koniec lat 70. ubiegłego wieku od projektowania. Jako mostowiec, ale po specjalności teoria konstrukcji mostowych Politechniki Wrocławskiej, chciałem stosować swoją wiedzę w praktyce. Po rekomendacji mojego promotora prof. Leona Danielskiego znalazłem pracę w Centralnym Ośrodku Badawczo-Projektowym Konstrukcji Metalowych Mostostal, Oddział w Krakowie. Tam pracowałem w zespole dr. Józefa Szulca, wybitnego projektanta konstrukcji stalowych.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.